تبلیغات
ابراهیم با آنکه اسماعیل را دوست دارد و خیلی هم دوست دارد ، در راه حق و برای رضای او قربانی می کند.ع.ص حضرت دریا - از نفعی که می بریم ...(دلنوشته)

حضرت دریا

به آنچه امید نداری ، امیدوارتر باش

در زمانهای دور حکیمی را پرسیدند : «انسان را با بهائم تفاوت چه باشد؟» حکیم لب به سخن گشود که ای سائلان گوش فرا دارید که««« ما جماعت إنس را با بهائم هیچ تفاوت نباشد.که ایشان به شهوت همی کار کنند و ما نیز به شهوت! نیک گوش دارید: همه کارهایی که انجام می دهیم،از نفعیست که می بریم ! اگر می خوریم و می نوشیم،برای خود است،برای آسایش خویش ! اگر راه می رویم و بر مرکب سوار می شویم و می خوابیم و می خندیم و می گرییم و می پوشیم و تخلّی می کنیم،همه و همه از نفعی ست که می بریم ! اگر کسی را عزیز می داریم،برای این باشد که «ما»(ج:من)دوستشان داریم ! که باشد که محبوب دگری را عزیز دارد؟؟!!

تا اینجا بگویمتان که اگر نماز خوانیم و از گناه اجتناب کنیم،برای نفع اخروی باشد که می بریم و اگر نماز نخوانیم و گناه همی کنیم باز هم برای نفع دنیوی است که می بریم ! و خلاصه نیکی اگر در دجله همی کنیم به امید صد نیکی در بیابان است !!!

ما را با بهائم تفاوت چه باشد ؟؟؟اگر اختیار است که در بدش سود و در خوبش منفعت و اگر فاکره است که نکنیم و اگر تکلیف که منفعت !!!:»»»

آری بار خدایا برو درود فرست که آن أوحدی را با بهائم تفاوت باشد که جمال حور نجوید و ره بهشت نپوید و دوان به سوی تو باشد !  

 


نوشته شده در چهارشنبه 9 فروردین 1391 ساعت 03:19 ق.ظ توسط صادق صفرزاده نظرات |


Design By : Pichak